Leszek Miller stanął przed sądem za zniesławienie prof. Bogdana Chazana

by

Przed Sądem w Warszawie stanął były premier Leszek Miler, który podczas audycji radiowej publicznie znieważał prof. Bogdana Chazana, nazywając go m.in. „religijnym psychopatą”. Prywatny akt oskarżenia w imieniu poszkodowanego złożyli prawnicy Instytutu na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris. Kontynuowanie działań związanych z procesem, rozpoczętych przez Instytut Ordo Iuris w 2014 r., stało się możliwe po tym jak jesienią ubiegłego roku Leszek Miller utracił mandat poselski oraz wygasł jego immunitet. 29 lutego br. odbyło się pierwsze posiedzenie sądu.

10 marca br. ruszy drugi proces przeciwko Leszkowi Millerowi o analogiczne słowa wypowiedziane na konferencji prasowej w Sejmie RP. Z ramienia Ordo Iuris prof. Bogdana Chazana reprezentują mec. Jerzy Kwaśniewski i mec. Bartosz Lewandowski.

„Postawienie Leszka Millera przed wymiarem sprawiedliwości to kolejny krok na drodze obrony wszystkich ludzi, którzy z odwagą bronią wyznawanego systemu wartości. Mamy nadzieję, że skutecznie zniechęci to całą klasę politycznej przed kolejnymi próbami zbijania kapitału na rozbudzaniu społecznych konfliktów wokół spraw sumienia” – komentuje dr Joanna Banasiuk z Instytutu Ordo Iuris.

Źródło: www.ordoiuris.pl

You may also like

Facebook