Zatrzymać mentalność eugeniczną

/Zatrzymać mentalność eugeniczną

Zatrzymać mentalność eugeniczną

Decyzja Trybunału Konstytucyjnego ma ogromne znaczenie, ponieważ może wprost przełożyć się na uratowanie rocznie około 1 tys. dzieci i dzięki temu zmniejszyć liczbę aborcji. A to jest cywilizacyjna szansa dla naszej Ojczyzny – mówi Wojciech Zięba, prezes Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka.

W rozmowie z Małgorzatą Bochenek z „Naszego Dziennika” Wojciech Zięba przytacza konkretne liczby świadczące o dramatycznej sytuacji w Polsce:

W 2019 r. z tytułu tej przesłanki uśmierconych zostało 1074 dzieci przy całkowitej liczbie 1110 aborcji dokonanych w całym roku.

Jednocześnie prezes organizacji pro-life podkreśla, że stwierdzenie niekonstytucyjności kwestionowanych przepisów ustawy z 1993 r. nie jest wyłącznie sprawą ochrony dzieci w stadium prenatalnym. Spowoduje bowiem zabezpieczenie właściwych postaw społecznych wobec osób z różnymi postaciami niepełnosprawności i rodzin, które wychowują dzieci z zespołami genetycznymi i wadami rozwojowymi.

Trybunał Konstytucyjny swoim wyrokiem w istocie może zatrzymać pogłębiającą się w polskim społeczeństwie mentalność eugeniczną – mówi W.Zięba.

W rozmowie podkreśla również niezwykłą zbieżność dat. Trybunał Konstytucyjny zajmie się sprawą aborcji eugenicznej 22 października, czyli w liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II, który wielką troską otaczał życie każdego człowieka i wszystkie rodziny.

Papież zawsze podkreślał, że również nienarodzone dziecko jest człowiekiem. W Evangelium vitae napisał: „Bronić życia i umacniać je, czcić je i kochać – oto zadanie, które Bóg powierza każdemu człowiekowi…”. Jan Paweł II w Częstochowie w 1983 r. powiedział: „Stosunek do daru życia jest wykładnikiem i podstawowym sprawdzianem autentycznego stosunku człowieka do Boga i do człowieka, czyli wykładnikiem i sprawdzianem autentycznej religijności i moralności” – przekonuje W.Zięba.

Źródło: www.naszdziennik.pl
By | 2020-10-09T15:55:59+02:00 piątek, 09 października 2020|Prawo i polityka, Wszystkie|

About the Author:

Facebook